
Terugblik World Restart a Heart Day
16 oktober 2024
Wereldwijd wordt ieder jaar op 16 oktober deze dag georganiseerd. Het thema van World Restart A Heart Day 2024 is KIDs save lives.
Er wordt aandacht gevraagd voor het belang van reanimatie door omstanders (en dus ook kinderen) bij een circulatiestilstand. Omstanders zijn sneller ter plaatse dan de hulpdiensten. Door sneller te beginnen met reanimeren, kunnen meer levens gered worden!
Evenementen World Restart A Heart Day 2024
We willen dat steeds meer mensen beseffen hoe belangrijk het is om te leren reanimeren en weten hoe een AED gebruikt wordt. Ook in Nederland organiseerden instellingen en bedrijven op of rond deze dag interessante evenementen. Op deze pagina blikken we terug op diverse evenementen.
Haagse regio volledig in het teken van reanimeren
In de regio Haaglanden werden in het teken van World Restart A Heart Day speciale activiteiten georganiseerd door Veiligheidsregio Haaglanden, Haaglanden Medisch Centrum (HMC), het HagaZiekenhuis, Politie eenheid Den Haag, RAV Haaglanden, het Rode Kruis en HartslagNu.
In de Grote Marktstraat konden voorbijgangers onder begeleiding van professionals de basis van reanimatie (BLS, Basic Life Support) leren. In twee grote tenten konden ze de reanimatie vaardigheden direct oefenen. Het Rode Kruis organiseerde daarnaast een speciale EHBO-post voor kinderen, waar zij op een speelse manier kennismaken met de beginselen van EHBO en BLS. In het VR-Lab konden bezoekers met een Virtual Reality-bril oefenen hoe te handelen als het hart niet meer goed pompt en er geen bloed meer in het lichaam circuleert (een circulatiestilstand). En er waren demonstraties over de ‘keten van overleven’, waarin het belang van elke stap in het proces van het redden van een leven wordt uitgelegd.
Tijdens het evenement was HartslagNu ook aanwezig om bezoekers te informeren over het burgerhulpverlenerssysteem. Iedereen die een erkende BLS-cursus heeft gevolgd, kan zich aanmelden om als burgerhulpverlener levens te redden in de eigen buurt.
Bekijk de aftermovie om te zien hoe deze dag is verlopen
AZ lanceert campagne ‘Hartbewakers’ voor hartveilig voetbalmilieu
Het doel van de campagne is om zoveel mogelijk AZ-voetbalfans te voorzien van een reanimatiecursus en de urgentie van het gebruik en een goed functionerende AED te benadrukken. De campagne moet mensen ook bewust maken van de situatie thuis, op het werk of in hun omgeving.
Spelers en staf volgen reanimatiecursus
Voordat de 40 geselecteerde Hartbewakers een reanimatiecursus volgen hebben enkele spelers van AZ en de staf eerst een reanimatie cursus gevolgd. De spelers en staf waren erg geïnteresseerd, stelden goede vragen en hebben een fantastische inzet geleverd.
40 Hartbewakers volgen reanimatiecursus op World Restart a Heart Day
Meer dan 200 AZ-supporters hebben zich aangemeld om Hartbewaker te worden! De eerste 40 Hartbewakers hebben een reanimatiecursus gevolgd op World Restart A Heart Day. Zij hebben een officieel NRR certificaat ontvangen en dragen zo bij aan de hartveiligheid, zowel in het stadion als daarbuiten. De overige supporters zullen in de loop van 2025 reanimatiecursussen gaan volgen.

OLVG
Het OLVG organiseerde alweer de 7e editie van World Restart A Heart Day in het Oosterpark! Ruim 150 volwassenen, tieners en kinderen leerden wat je moet doen als iemand een hartstilstand heeft en mochten dit oefenen op de reanimatiepoppen. Ook zagen zij een demonstratie van de samenwerking tussen ambulance, brandweer en politie bij een reanimatie.
Hogeschool van Amsterdam
De Hogeschool van Amsterdam heeft voor de allereerste keer mee meegedaan met de World Restart A Heart Day. Op 2 locaties van de Hogeschool van Amsterdam (HvA) organiseerden zij reanimatieworkshops. Deze gratis workshops werden door studenten Verpleegkunde gegeven, in samenwerking met docenten Verpleegkunde. Deelnemers kregen tijdens de workshops informatie over reanimeren en er werden demonstraties gegeven. Daarna mochten de deelnemers zelf aan de slag. De dag was een enorm succes!
St. Antonius Ziekenhuis en Regionale Ambulance Voorziening Utrecht (RAVU)
De reanimatiecommissie van het St. Antonius Ziekenhuis organiseerde samen met de Regionale Ambulance Voorziening Utrecht (RAVU) diverse gratis workshops voor inwoners van Nieuwegein en omstreken en voor medewerkers van het ziekenhuis die een niet-patiëntgebonden functie hebben. Deelnemers kregen tijdens de workshops informatie over reanimeren en een demonstratie. Na de demonstratie gingen de deelnemers zelf aan de slag.